Metalowa kompozycja zrównoważona
Z niezwykłą przyjemnością, ponownie dołączamy do nowojorskiego spotkania z designem. Przed nami 35. edycja ICFF wiodących targów wnętrzarskich w Ameryce Północnej. W tym roku polerowaną stal nierdzewną komponujemy z odcieniami złota, ideą less is less i odpowiedzialnością środowiskową.
Odbite w metalowych powierzchniach
Lustra Zieta Studio to obiekty, które snują opowieści w dużej skali. Współpraca z architektami i projektantami wnętrz, najlepiej obrazuje ich potencjał. Konstelacje metalowych luster Tafla, są gotową unikatową ozdobą wielkich ścian. Zdobią prywatne przestrzenie, ale również publiczne hole czy duże przestrzenie foyer. Ich kompozycje nigdy nie są takie same, każda konstelacja projektowana jest na zamówienie, każde lustro ma niepowtarzalny kształt. Podczas ICFF ściany ozłocą Tafle w unikatowej konstelacji w wykończeniach z kolekcji Aurum. Narracji dopełni Rondo 120, które wprowadzi akcent z kolekcji kolorystycznej Gradient w premierowym kolorze jade green..
Siedziska przyszłości
W Zieta Studio nieustannie prowadzimy badania z zakresu formowania metali. Wnikliwie studiujemy meandry potencjału stabilizowania stali. Osiągamy nieosiągalne. Do Nowego Jorku pojadą z nami 3 ikoniczne siedziska. Prezentacji przewodzi stołek PLOPP, który podbija scenę designu od 2007, kiedy to zadebiutował podczas Salone.Salelite w Mediolanie. PLOPP jest wyjątkowym manifestem technologii FiDU, która została zaprezentowana i nagrodzona w tegorocznej odsłonie amerykańskiego programu telewizyjnego EuropeByDesign. Emisja odcinka nr 2, prezentującego Zieta Studio, odbywać się będzie w 22 lokalnych kanałach stacji CBS w całym USA przez kilka nadchodzących miesięcy,, a w dowolnej chwili można go obejrzeć online na kanale EuropeByDesign: Innovations!.
Opowieści ultralekkie
Narrację ultra lekką poprowadzi laureatka Red Dot i Metallica Award - Ultraleggera. Ten aluminiowy obiekt jest kwintesencją wartości Zieta Studio z obszaru ekologii i zrównoważonego rozwoju. Dziś nazwalibyśmy Ultraleggerę krzesłem cyrkularnym. Powstała z odzyskanego w procesie recyklingu aluminium, i to jedyny materiał potrzebny do jej produkcji. To obiekt monomateriałowy, bardzo trwały i jednocześnie ultralekki (w wersji raw waży zaledwie 1660 g, czyli 3.65 lb lub 3 lb 10.55 oz). Jej powstanie było kontynuacją wyzwania, włoskiego architekta i projektanta Gio Pontiego, który w 1957 roku przedstawił światu swoją Superleggerę.
Dialogi przeciwieństw
Wątki sztuki i architektury subtelnie łączy w sobie J-Chair. Obiekt jest inspirowany bryłą muzeum Jerke w Niemczech i obrazem wybitnego polskiego malarza Władysława Strzemińskiego, Kompozycja płaska (rozbicie czarnego prostokąta) z 1932. Krzesło prowadzi też dialogi między materiałowe – łączy metal z ręcznie obrabianą skórą.
W Zieta Studio często podglądamy naturę. Naszą encyklopedią jest bionika. Proces deformacji stali naśladuje mechanizm pompowania się skrzydeł ważki. Nasze obiekty są puste w środku, a tak stabilne, bo inspirowane pneumatycznymi kośćmi skrzydeł ptaków. Patrzymy też na naturę bezpośrednio. I tak bioniczne nogi stołu Morph wiją się niczym konary drzew pod solidnym, dębowym blatem. O masywności skał i sile ziemi przypomina Parova Console, której cylindryczna, mocna podstawa wspiera granitowy top.
Nowy Jork z Zieta Studio
Dopełnieniem naszej tegorocznej obecności w Nowym Jorku jest Zieta Studio pop-up store w luksusowym domu towarowym Bergdorf Goodman na słynnej Piątej Alei. To już druga odsłona naszej obecności w Bergdorf Goodman Men’s Store i druga owocna współpraca z Bureau of Merchants - w ubiegłym roku nasze obiekty znalazły się na witrynie wystawowej sklepu z modą męską; tym razem zapraszamy do środka domu towarowego, na jego trzecie piętro, gdzie kontynuujemy naszą opowieść o fascynacji metalem i luksusowym designie. W Bergdorf Goodman będziemy cały miesiąc.
Do zobaczenia w Nowym Jorku!