Koszyk (0)
Powrót do Journal

ZIETA ILUSTROWANY x MO Galeria

Mo Galeria – Park Designu i Sztuki

ul. Głogowska 248, 60-111 Poznań

Galeria tak interdyscyplinarna, jak projekt

Zieta Ilustrowany odwiedza nowe miejsca. Metalowe obiekty Oskara Zięty i prace polskich ilustratorów zagoszczą w przestrzeni Parku Designu i Sztuki – Mo Galeria, w Poznaniu. Zapraszamy do doświadczania inspirującej siły łączenia dyscyplin, potęgi interpretacji i fascynacji materiałem.

Mo Galeria – Park Designu i Sztuki
ul. Głogowska 248, 60-111 Poznań

Wernisaż i spotkanie z Oskarem Ziętą:
7 listopada 2024, o godz. 19:00
Czas ekspozycji: 7.11.2024-12.01.2025

Godziny otwarcia galerii:
pon. – pt.: 9:00 – 19:00
sobota: 9:00 – 16:00
niedziela: nieczynne

G-Table zdjęcie: Karol Banach

Wierzymy, że ilustracje mają duszę. Skrywają w sobie wielowątkowe i wielowymiarowe opowieści o liniach, kolorach i emocjach.

W Zieta Studio na co dzień łączymy dyscypliny — sztukę, design, inżynierię i technologię. W tej interdyscyplinarności mocno zależy nam na promowaniu jakości i wielkości polskich twórców na świecie. Dlatego zainicjowaliśmy projekt Zieta Ilustrowany, którego celem jest wspieranie młodych artystów, łączenie dyscyplin i wspólne opowiadanie historii.

Rondo Lustro zdjęcie: Joanna Gniady

Crash Vase zdjęcie: Kuba Ferenc

Lubimy wyzwania i lubimy łączyć.

Do współpracy zaprosiliśmy ilustratorów, którzy tak jak my współdzielą pasję do nadawania nowego wymiaru krzywiznom. Nasze deformowane w stali obiekty zostały poddane indywidualnym interpretacjom. A ich wielowątkowe wymiary oprawione w opowieści o sile obrazu.

Plopp zdjęcie: Ada Jarzębowska

G-Console zdjęcie: Ola Dobrzyńska

Tafla O zdjęcie: Kuba Ferenc

Ilustracje, wydrukowane na dużych formatach, zestawiamy z obiektem ilustrowanym i prezentujemy w czystym, oddychającym koncepcie wystawienniczym. Projekt Zieta Ilustrowany obejmuje szereg kanałów popularyzacji. Za nami już dwie edycje limitowanego katalogu oraz opracowany ekologiczny system wystawienniczy, dzięki któremu zasoby projektu będą podróżować po całym świecie - zestawiając ilustrowaną interpretację z obiektem ilustrowanym. 

Zobacz katalog→

Bolid zdjęcie: Karol Banach

Projekt Zieta Ilustrowany jest świadectwem potencjału polskich twórców i przyczynkiem do inspirujących spotkań i dyskusji o liniach, designie i emocjach. Z przyjemnością obserwujemy jak odwiedza on coraz to ciekawsze przestrzenie.  Przez witryny w CH Renoma, targi Warsaw Home, galerię LUMAS w Toronto, wielką obecność w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, w przestrzeni FUZJA podczas ŁDF, przez Festiwal Ilustrator w Gdańsku, do MO - Parku Designu i Sztuki.

Zobacz więcej →

J-Chair Projekt dla Muzeum Jerke zdjęcie: Rafał Ciemny

Ultraleggera Chair zdjęcie: Iza Dudzik

Podczas prac nad projektem z sentymentem wspominaliśmy inicjatywę „Usiądź po polsku”, która była częścią projektu realizowanego podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wówczas Oskar Zięta powołał nieformalną grupę IDP (Inicjatywę Dolnośląskich Projektantów) by zaprojektować wnętrze Baru Barbara, nadając mu funkcję centrum edukacyjnego, przestrzeni wystawienniczo-szkoleniowej, biura ESK i stworzyć wizytówkę polskiego designu.

Plopp zdjęcie: Ada Jarzębowska

Fidu Alphabet zdjęcie: Marian Misiak

Do grupy IDP należał wówczas m.in. Marian Misiak, który już wcześniej twórczo współpracował z Ziętą. Współpraca ta była preludium do dzisiejszych rozmiarów projektu Zieta Ilustrowany. Bowiem w 2014 roku, Misiak opracował ilustracje do publikacji dotyczącej systemu mebli 3+. Tak też wspominany typograf Marian Misiak współtworzył z Oskarem Alfabet FiDU, czyli deformowane w stali litery Zięty oraz opartą o ich kształt czcionkę Maria1.

Zobacz więcej →
Oskar Zięta lubuje się w międzysektorowych współpracach. Tak też wspominany typograf Marian Misiak współtworzył z Oskarem Alfabet FiDU, czyli deformowane w stali litery Zięty oraz opartą o ich kształt czcionkę Maria1. Interesującą fuzją umiejętności są też projekty, takie jak Tafla O Nectar i BOLID — obiekty, na których światowej sławy ilustrator James Jean wygrawerował swoje prace. 

Zobacz więcej →

Tafla O zdjęcie: Maciej Polak

Mocnym nawiązaniem do ilustrowanych opowieści jest też animacja ULTRALEGGERA — o najlżejszym krześle świata.

Ultraleggera Chair zdjęcie: Edgar Bąk

Koncept wystawienniczy obejmuje serię limitowanych grafik, które prezentują ikoniczne obiekty Oskara Zięty oczami jednych z najbardziej cenionych polskich ilustratorów, takich jak: Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Ola Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Malwina Hajduk, Ada Jarzębowska, Jakub Kamiński, Agata Królak, Paweł Mildner, Marian Misiak, Anna Niemierko, Maciej Polak, Paweł Smardzewski, Paweł Szlotawa, Asia Wójtowicz. 

Chippensteel Chair zdjęcie: Joanna Gniady

Karava Vase zdjęcie: Asia Wójtowicz

Sonar zdjęcie: Anna Niemierko

Projekt Zieta Ilustrowany jest świadectwem potencjału polskich twórców i przyczynkiem do inspirujących spotkań i dyskusji o liniach, designie i emocjach. Z przyjemnością obserwujemy jak odwiedza on coraz to ciekawsze przestrzenie.

Hot Heart zdjęcie: Agata Królak

Nie przegap

Zieta Studio na Warsaw Home 2024

Ptak Warsaw Expo, Hala: F3, Stoisko: 49

Ptak Warsaw Expo, Hala: F3, Stoisko: 49

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję